Profesjonalne studio kosmetyczne - VIOLLET STUDIO

Przejdź do treści

Menu główne:

Usługi
 

 


 

 

 

 


 


 


 


 


 
Laseroterapia

                   

Zapraszamy Państwa do skorzystania z nowych zabiegów w naszym gabinecie.

Współpracujemy z profesjonalną firmą MG-laser, która raz w miesiącu w siedzibie naszego salonu Viollet Studio wykonuje zabiegi laseroterapii.Laseroterapia oparta na nowoczesnej technologii i zaawansowanym technicznie sprzęcie zabiegowym  pozwala w nieinwazyjny sposób otrzymać efekty, które dawniej wymagały długotrwałego stosowania środków medycyny i kosmetologii konwencjonalnej, a niekiedy były po prostu nie możliwe do zrealizowania. Dziś laseroterapia pozwala na poprawę wyglądu i kondycji skóry bez uczucia bólu i przy niemal natychmiastowym efekcie wizualnym.
 
W naszym gabinecie mogą Państwo skorzystać z zabiegów:

 • Depilacji laserowej, wykorzystującej laser do depilacji LIGHTSHEER
 • Foto-odmładzania
 • Usuwania przebarwień
 • Leczenia trądzika (różowatego i pospolitego)
 • Zamykania naczyń krwionośnych ("pajączki")
 • Likwidacji rumienia
 • Intensywnego liftingu falami radiowymi urządzeniem Rubica
 • Zapewniamy także profesjonalne darmowe doradztwo i konsultacje w doborze odpowiedniej metody kuracji przeprowadzane przez dyplomowanego kosmetologa.
 
WSZYSTKO CZEGO PRAGNIESZ - W JEDNYM MIEJSCU !
 
Laser diodowy LightSheer
Laser LightSheer to bezsprzecznie rewolucyjne dokonanie, amerykańskiej firmy COHERENT-LUMENIS w zakresie depilacji. Stanowi jedno z najskuteczniejszych rozwiązań przy usuwaniu zbędnego owłosienia. Amerykańskie przedsiębiorstwo funkcjonuje na rynku od 1966r. i obecnie zajmuje pozycję światowego lidera w produkcji laserów, które są wykorzystywane zarówno w medycynie, jak i w kosmetologii. Od paru lat ten laser do depilacji jest referencyjnym urządzeniem do usuwania niepożądanego owłosienia w Stanach Zjednoczonych oraz krajach Europy. Laser do depilacji z opatentowanym szafirowym manipulatorem zaliczany jest do urządzeń, które wyróżniają się wyjątkową skutecznością działania. Zastosowany przy konstrukcji urządzenia szafir idealnie sprawdza się do wykonania końcówki chłodzącej, stanowiąc znakomity przewodnik ciepła i światła diody oraz zapewniając komfort podczas zabiegu. Zabieg przeprowadzany jest przy wykorzystaniu miejscowego zastosowania lasera, który dokładnie eliminuje elementy cebulki włosowe zabarwione melaniną bez szkodliwego oddziaływania na pozostałe komórki skóry.

Kiedy należy unikać zbiegu depilacji laserowej?

Zabieg laserowej depilacji jest z reguły bezpieczny, ale należy zrezygnować z jego wykonania w przypadku:
 • Ciąży oraz w okresie karmienia
 • Bardzo mocnej opalenizny, poparzeń słonecznych, samoopalaczy (należy odstawić na parę tygodni przed zabiegiem)
 • Kosmetyków zawierających retinol (należy odstawić na parę tygodni przed zabiegiem)
 • Niektórych leków światłouczulających (retinol, tetracykliny,miłorząb japoński, echinacea,antybiotyki, antykoncepcja)
 • Niektórych ziół (np.dziurawiec, nagietek)
 • Bielactwo
 • Łuszczyca
 • Peeling
 • Podrażniona lub nadwrażliwa skóra
 • Padaczka
 • Cukrzyca (niewyrównana)
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszajacych krzeplowość krwi
 • Kosmetyków i terapii złuszczenia naskórka

Depilacja laserowa
Specjalizujemy się w depilacji laserowej laserem diodowym LightSheer pozwalającej na stałe usunąć zbędne owłosienie z każdej części ciała. Laser diodowy LightSheer amerykańskiej firmy Coherent jest obecnie najbardziej skutecznym tego typu urządzeniem do trwałego usuwania włosów. Długoletnie badania kliniczne potwierdzają, że inne metody depilacji np. słabym urządzeniem IPL nie niszczą a jedynie uszkadzają strukturę mieszka włosowego. W konsekwencji depilacja takim sprzętem nie tylko jest nieskuteczna ale co więcej powoduje, że depilacja profesjonalnym systemem jest znacznie utrudniona.
Tradycyjne metody usuwania włosów tj. golenie, wyrywanie pensetą czy wosk dają efekty tymczasowe. Do chwili obecnej jedynym zabiegiem w miarę trwale usuwającym włosy była elektroliza. Niestety bardzo bolesna i czasochłonna. Blizny, przebarwienia, reakcje alergiczne i wrastanie włosów są częstymi efektami ubocznymi tych metod depilacji.
Według Roxa Andersona laser diodowy LightSheer jest obecnie najbardziej skutecznym tego typu urządzeniem do trwałego usuwania włosów.
Laser działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Laser działa na barwnik włosa czyli melaninę (działa tylko na włosy ciemne), nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę.
Liczba wykonywanych zabiegów depilacji laserowej to sprawa bardzo indywidualna, uzależniona od okolicy, na której wykonujemy zabieg, typu skóry i ilości włosów. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40-60% włosów, po serii zabiegów ok. 92% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne . Laser nie działa na włosy bardzo jasne i meszkowate. Ze względu na przeprowadzone wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pensetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów dla uzyskania lepszych wyników.
Laser light Sheer System usuwa niechciane włosy na stale, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadzając skóry. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheerT została zaopatrzona w niepowtarzalny, opatentowany system chłodzenia końcówką ChillTipT, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny.
Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg depilacji laserowej. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Zarówno zaczerwienienie jak i drobne strupki, czy też niewielkie przebarwienia ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymać do kilku tygodni.
 
Technologia lasera frakcyjnego Co2
W naszym gabinecie  możecie Państwo skorzystać z zabiegu wykonanego w technologii lasera frakcyjnego Co2. To jedna z najnowszych technologii, powszechnie stosowana w kosmetyce na całym świecie i rodzaj najmniej inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. System ten znany jest jako teoria frakcyjnej fototermolizy, którą ekspert medyczny doktor Rox Anderson, opublikował w 2004 roku na Uniwersytecie Harvarda. Po zatwierdzeniu teorii zaczęli stosować ją specjaliści na całym świecie.
Frakcyjna teoria fototermolizy stanowi rozszerzenie tradycyjnej teorii selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że daje szybkie i widoczne rezultaty, zupełnie jak w przypadku leczenia chirurgicznego, lecz zarazem ujawnia znacznie mniej skutków ubocznych, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum.
Na czym polega zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego Co2?
Mikroskopijna wiązka lasera dziurkuje skórę na wybranej partii ciała pozostawiając w tkance tysiące kanalików. Wierzchnia warstwa cery oglądana pod mikroskopem przypominałaby siatkę. Urządzenie prowadzi do rozpadu nie więcej niż 20 procent naskórka. Następnie zachodzi szybka regeneracja komórkowa. Skóra całkowicie się odbudowuje już po około 7-14 dniach. Najtrudniejsze są pierwsze dni po zabiegu, gdyż skóra jest zaczerwieniona i pojawiają się drobne strupki. Zabieg nie tylko powoduje regenerację i odbudowę skóry, ale też stymuluje syntezę nowego kolagenu. Dlatego pełne efekty widoczne są po upływie od 3 do 6 miesięcy, podczas których cera cały czas poprawia swój wygląd.
Laser frakcyjny Co2 można stosować w zasadzie na dowolną partię ciała. Efekty widać od razu, są one postępujące. Stan skóry poprawia się już na trzeci, czwarty dzień po zabiegu.

Zastosowanie :
 • usuwanie blizn potrądzikowych,
 • likwidacja przebarwień,
 • osady, melasmy,
 • blizny po oparzeniach, po operacjach, po urazach,
 • usuwanie zmarszczek, odmładzanie skóry, poprawa napięcia, resurfacing,
 • usuwanie brodawek,
 • usuwanie ziarniaków,
 • usuwanie naczyniaków,
 • usuwanie nerwowłókniaków,
 • usuwanie włókniaków,
 • usuwanie rozstępów,
 • leczenie oznak po nadmiernym wystawieniu na słońce.

W przypadku obszernych zmian, jak na przykład rozległe blizny potrądzikowe, w celu pełnej wymiany skóry na nową należy powtórzyć zabieg od dwóch do czterech razy w odstępach około pięciu tygodni.

Oto przeciwwskazania do zastosowania lasera frakcyjnego Co2:
 • ciąża,
 • przyjmowanie leków immunosupresyjnych i światłouczulających,
 • otwarta rana na skórze w obszarze zabiegu,
 • stosowanie retinoidów (można poddać się zabiegowi co najmniej pół roku po zakończeniu leczenia),
 • nowotwór skóry,
 • aktywna opryszczka,
 • skłonność do keloidów (przerośniętych, guzowatych blizn).

Oferowany przez nas zabieg daje znakomite efekty. Polecamy go wszystkim, którzy z uwagi na czas rekonwalescencji wolą uniknąć chirurgicznego liftingu twarzy. Do codziennych zajęć możesz wrócić już w okolicach czwartego dnia. Zapraszamy na konsultacje.
 
Fotoodmładzanie
Piękna, jędrna i gładka skóra to marzenie wielu z nas. Niestety, wraz z upływem czasu, pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, palenie papierosów, nieprawidłowa pielęgnacja, klimatyzacja czy gwałtowne odchudzanie, a także naturalnego starzenia się organizmu, skóra traci blask.

Możemy wyróżnić dwie zasadnicze grupy objawów związanych z fotostarzeniem:
Grupa A to zmiany przebarwieniowe - piegi, plamy, a także zmiany naczyniowe - rumień, rozszerzone naczynka,
Grupa B to zmiany strukturalne naskórka i skóry - rozszerzone pory, zmarszczki, utrata sprężystości.
Jedną z metod opóźniania efektów starzenia się skóry, a zarazem poprawienia jej wyglądu i struktury jest wykorzystanie technologii IPL (ang. Intense Pulsed Light), czyli światła pulsacyjnego. IPL to efektywna i bezpieczna metoda kompleksowego odmładzania skóry dzięki wysoko energetycznemu światłu emitującemu promieniowanie w zakresie fal widzialnych i podczerwonych. Światło wnikające w skórę podczas zabiegu jest rozproszone i ma różną długość fali. Dzięki temu może ono docierać do różnych głębokości skóry i działać w niej wielokierunkowo. Fale krótsze pochłaniane są przez melaninę i hemoglobinę znajdujące się w skórze i naczyniach krwionośnych, co sprzyja likwidacji przebarwień i rozszerzonych naczynek krwionośnych. Wiązki dłuższych fal docierają do głębszych warstw skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Światło IPL-a działa również regulująco na pracę gruczołów łojowych, zmniejsza stany zapalne i trądzik działając bakteriobójczo.
W efekcie skóra jest rozjaśniona, bardziej napięta, zmarszczki mniej widoczne, przebarwienia i rozszerzone naczynka zredukowane, a pory zwężone.
Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie serii zabiegów. Zaleca się przeprowadzenie od 2 do 6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Najczęstszymi partiami poddawanymi zabiegowi są twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, ale także plecy czy brzuch. Dużą zaletą jest mniejsza inwazyjność zabiegów (w porównaniu z laserami), możliwość natychmiastowego powrotu do normalnych zajęć, szybkość przeprowadzania zabiegów dzięki dużej powierzchni kryształu na głowicy. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być delikatnie obrzęknięta. Przebarwienia i niedoskonałości ulegają ściemnieniu, skóra zaczyna się łuszczyć i odsłaniać nowe warstwy. Proces intensywnej regeneracji trwa około tygodnia czasu. Należy pamiętać o bezwzględnym nakazie stosowania kremów z wysokim filtrem (minimum 30 SPF), unikania zabiegów podrażniających skórę, jak peelingi mechaniczne czy też preparaty z kwasami.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI Z FOTOODMŁADZANIA TO:
 • napięcie i ujędrnienie skóry poddawanej zabiegowi,
 • ujednolicenie kolorytu skóry poprzez eliminację zmian barwnikowych i naczyniowych,
 • regulacja wydzielania melaniny i zapobieganie powstawania nowych zmian barwnikowych,
 • regulacja pracy gruczołów łojowych i zwężenie porów skóry,
 • działanie antytrądzikowe i antyzapalne,
 • pobudzenie aktywności fibroblastów w produkcji kolagenu i elastyny.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
 • ciąża
 • zażywanie leków bądź ziół fotouczulających,
 • zażywanie retinoidów 6-12 miesięcy wcześniej,
 • głębokie peelingi,
 • schorzenia w obrębie miejsc poddanych zabiegowi (np.opryszczka),
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • leczenie zewnętrzne antybiotykami, kwasami owocowymi i sterydami,
 • stosowanie kremów z retinolem na okolicę poddawaną zabiegowi,
 • nowotwory skóry,
 • skłonność do powstawania keloidów (bliznowców),
 • uczulenie na słońce.
 
REDUKCJA I LIKWIDACJA ROZSZERZONYCH NACZYŃ KRWIONOŚNYCH
Problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się często wraz z wiekiem. Wpływ na to może mieć wiele czynników zewnętrznych, jak długie przebywanie na słońcu, oraz wewnętrznych, w tym: problemy krążeniowe, tętnicze, hormonalne, itp.
Z reguły pierwszym objawem, który świadczy o podatności na tzw. „pajączki” jest często występujący rumień. Może pojawiać się na skutek silnych emocji, wahań temperatury bądź spożycia pikantnego jedzenia. Z czasem rumień staje się silniejszy i pozostaje na dłużej aż ostatecznie na stałe pozostaje na skórze. Najczęściej pojawia się w okolicach twarzy, szyi, dekoltu, kończyn dolnych.
Problem warto zwalczyć w zarodku, stosując leczenie prewencyjne. W przypadku nasilonych objawów może okazać się pomocne zamykanie naczyń krwionośnych przy zastosowaniu IPL (ang. Intense Pulsed Light), czyli wysoko skoncentrowanego światła pulsacyjnego.
Podczas takiego zabiegu zamykania naczyń krwionośnych emitowana przez urządzenie energia światła pulsacyjnego zostaje pochłonięta prze barwnik krwi – hemoglobinę, a następnie zmieniona w energię termiczną. Następuje wówczas zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy, w którym dochodzi do destrukcji termicznej, oddziałującej na hemoglobinę zawartą w rozszerzonym naczyniu krwionośnym. W efekcie następuje obumarcie naczynka, które zostaje wchłonięte przez organizm lub wyeliminowanie na zewnątrz (odpada w postaci strupka).
Zamykanie naczynek krwionośnych oparte na działaniu selektywnej fototermolizy skoncentrowane jest wyłącznie na defekcie skórnym i nie wpływa szkodliwie na sąsiadujące z nim tkanki.
W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu zamykanie naczyń krwionośnych może odbywać się na kilku sesjach zabiegowych. Ilość zabiegów jest uzależniona od głębokości i grubości naczynka, uwarunkowań genetycznych pacjenta oraz wieku. Zazwyczaj stosuje się od 2 do 5 powtórzeń w celu usunięcia sieci rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Wskazania do zabiegu:
 • rumień
 • teleangiektazje
 • drobne żylaki-naczyniaki

Po wykonaniu zabiegu skóra pozostaje przez pewien czas zaczerwieniona i może być delikatnie obrzęknięta. W przypadku zmian o dużej powierzchni mogą występować także siniaki (w naturalnym procesie rozszerzone naczynka ulegają ściemnieniu). Po wykonaniu zabiegu należy mieć na uwadze stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (minimum 30 SPF) i zrezygnować z zabiegów podrażniających skórę (peelingi mechaniczne, kwasy).
 
Przeciwwskazania do zabiegu:
 • ciąża i okres karmienia
 • zażywanie leków bądź ziół fotouczulających
 • zażywanie antybiotyków, sterydów
 • zażywanie retinoidów 6-12 miesięcy wcześniej i stosowanie kremów z retinolem
 • głębokie peelingi
 • stany chorobowe i zapalne w obrębie miejsc poddanych zabiegowi
 • cukrzyca
 • epilepsja
 • skłonność do powstawania keloidów (bliznowców)
 • uczulenie na słońce
 
Usuwanie przebarwień
Przebarwienia to zaburzenia w produkcji melaniny w skórze, które przybierają postać nieregularnych brązowych i czerwonawych plam, zróżnicowanych pod względem wielkości, kształtu i głębokości rozmieszczenia w naskórku i skórze właściwej. Przebarwienia najczęściej są wywoływane przez promieniowanie UV oraz zaburzenia hormonalne i w większości przypadków dotyczą kobiet (szacuje się, że przypadłość ta dotyka tylko 10% mężczyzn). Jedną z metod usuwania uporczywych przebarwień na skórze jest zastosowanie wysoko skoncentrowanego światła pulsacyjnego IPL (ang. Intense Pulsed Light). Energia światła pulsacyjnego pochłaniana jest przez barwnik skóry - melaninę i zamieniana w energię termiczną. Dochodzi do zjawiska tzw. selektywnej fototermolizy, czyli selektywnej destrukcji termicznej, oddziałującej na melaninę w skórze. Melanocyty (komórki zawierające barwnik) ulegają rozbiciu, w wyniku czego dochodzi do rozproszenia melaniny i rozjaśnienia przebarwień. Selektywna fototermoliza oznacza również, że działanie światła koncentruje swoją energię jedynie na defekcie skórnym, w tym wypadku na przebarwieniu, nie uszkadzając sąsiadujących z nim tkanek. Liczba zabiegów wymagana do osiągnięcia pożądanego rezultatu jest określona indywidualnie i zależna od czynników takich jak: rodzaj przebarwienia, jego głębokość, uwarunkowania hormonalne. W celu osiągnięcia zadowalających efektów konieczne będzie przeprowadzenie średnio od 3 do 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Należy również pamiętać, że rezultat usuwania przebarwień może nie być trwały, gdyż IPL nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji skóry. Bardzo dużą rolę przy kuracji likwidującej przebarwienia jest stosowanie odpowiedniej ochrony w postaci preparatów hamujących promieniowanie UV (filtr 50 SPF) w celu eliminacji nawrotów przebarwień mających źródło w promieniowaniu UV.
 
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może wystąpić niewielki obrzęk. W ciągu kilku godzin przebarwienia zaczynają ciemnieć i mogą nabrać intensywnie ciemnobrązowego zabarwienia. W ciągu następnych dni (średnio około tygodnia) skóra poddana zabiegowi intensywnie się złuszcza, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
 • ciąża,
 • zażywanie leków bądź ziół fotouczulających,
 • zażywanie retinoidów 6-12 miesięcy wcześniej,
 • głębokie peelingi,
 • schorzenia w obrębie miejsc poddanych zabiegowi (np.opryszczka),
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • leczenie zewnętrzne antybiotykami, kwasami owocowymi i sterydami,
 • stosowanie kremów z retinolem na okolicę poddawaną zabiegowi,
 • nowotwory skóry,
 • skłonność do powstawania keloidów (bliznowców),
 • uczulenie na słońce. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego